Firmamızın gelişimi

ZinSan Zincir 1985 yılında rahmetli Abdullah ÖZER ve oğlu Mehmet ÖZER tarafından zincir fabrikası olarak kuruldu. Zincirler o tarihlerde zirai amaçlı olmak üzere, özellikle büyük baş hayvanlar için geliştiriliyordu (besi zincirleri; inek zinciri, dana zinciri, öküz çift zinciri, boğa zinciri, keçi zinciri, köpek zinciri ve traktör kaldırma/çeki zincirleri).

Zaman içerisinde metalden mamul çeşitli ürünler ve özel mal çeşidi ilâve edildi: Çeşitli zincirli halkalar, O-Halka, D-Halka, Fırdöndü, kilit, üçgen, kanca, sustalı kanca vs. – bu ürünler Türk piyasasında hızlı bir şekilde yerini almış en kaliteli ürünlerdir. 

Bugün ise elektronik bükme ve kaynak makineleri ile zincir üretimi yapılmakta ve kapsamlı bir ürün teslimat programı geliştirilmiştir. 2015 yılında üzerinde çalışmalar yapılan uluslararası ISO 9001:2015 kalite yönetim normu, üretim esası olarak firma içinde sabit bir şekilde oturmuş bulunmaktadır. Ürünlerimiz bu şekilde uluslararası kalite normlarına uygundur.

2010 tarihi itibariyle Dünya standartlarında Zincir üretimine geçilerek; DIN 766 zincir (Test edilmiş kalibrasyonlu Zincir), DIN 5685 zincir ve DIN 5686 zincir (Düğümlü Zincir) standartlarında zincir üretimleri yapmaktayız. Üretmiş olduğumuz Dünya standartlarındaki zincirler, Avrupa'dan ithal etmiş olduğumuz üst düzey zincir üretim makinalarıyla gerçekleşmektedir. Bunlar içerisinde otomatik zincir büküm makinaları, otomatik zincir kaynak makinaları, otomatik zincir kalibrasyon ve otomatik zincir test makinaları yer almaktadır. Başlıca üretmiş olduğumuz ürünler arasında: 20 MnB4 ham maddeden ısıl işlemli Gübre Sıyırıcı Zinciri, Amerikan Zinciri (Amerikan Tip Eğri Kancalı Zincir), Gübre Sıyırma Zinciri, Salıncak Zinciri ve Sanayi Zincirleri yer almaktadır. Zincirlerimiz yıllardan beri hem yurt içi hemde yurt dışı piyasada başarıyla yer almaktadır. Ürün yelpazemize en son olarak DIN 818-2 başarıyla ve en son teknoloji kullanarak eklenmiştir. Bütün bu Zincir ve Aksesuar çeşitlerini kendi bünyemizde üreterek %100 yerli üretimi gerçekleştirmekteyiz.

 

Sahip olmuş olduğumuz başlıca sertifikalar:

ISO 9001:2015 (Kalite Yönetim Sistemi Standartı)

TS 11987 Türk Standartlarına Uygunluk Belgesi (TSE BELGESİ)

KOSGEB LABORATUVARLARI ÇEKME DENEYİ RAPORU (DIN 766 uygunluk belgesi) 

Marka Tescil Belgesi: ZinSan Zincir (T.C. Türk Patent Enstitüsü)

Marka Tescil Belgesi: ZinSan (T.C. Türk Patent Enstitüsü)

 

Modern üretim metotları

Firmamızda her yıl 5000 ton kapasite üzerinde zincir ve büyük miktarlarda parça üretilmektedir. Bu ürün yelpazesi birbirleri ile iyi anlaşan profesyonel bir ekip çalışması ve işbirliğini zorunlu kılmaktadır. Şirketimizde bu şekilde sayıları 100’den fazla eleman, çeşitli sahalarda görev yapmaktadır.

ZinSan Zincir firması sadece Türkiye’de ulusal piyasada olmayıp, aynı zamanda uluslararası piyasalarda da çalışan bir aile şirketidir. Ürettiğimiz birinci sınıf ürünler, dünya piyasalarında da yerini almakta, pek çok Asya ve Avrupa ülkelerine ihraç edilmektedir.

2009 senesinde İzmir'in Ödemiş ilçesinde ZinSan Demir Ticaretini kurarak tüm Türkiye'ye İnşaat Demiri tedarik etmekteyiz. Projeye göre demir kesimi yapıp, istenilen uzunlukta demir kesimi yapıyoruz. Depomuzda bulununan demir ürünlerinin tamamı Türkiye'nin önde gelen fabrikalarının mamülleri olup, Deprem yönetmeliğine uygundur ayrıca TSE’ye uygunluk ve diğer gerekli sertifikalarada sahiptir.

ZinSan Zincir 30 yıldan fazla bir süreçte uzmanlık sahasının, kalitenin ve esnekliğin arkasında durmaktadır. 

Ürünlerimizin ve müşteri hizmetlerimizin kalitesi konusunda inşallah sizlerinde kanaat getirmesini sağlayabiliriz.

Güzel Beydağ'dan en içten sevgilerimizle....

ZinSan Zincir